***

***

niedziela, 24 stycznia 2010

Odejmowanie łuczków

Na prośbę Ewy M. pokusiłam się o rozrysowanie schematu, w jaki sposób odejmuję łuczki podczas przerabiania na okrągło - tym sposobem robiłam siatkową część rękawów wdzianka z poprzedniego wpisu.  


Te baranki to łuczki z 5 o. łańc., ostatni łuczek w rz. (łączący z pierwszym) wykonuję robiąc 2 o. i słupek.
Gubienie zaznaczyłam czerwonym kolorem - zamiast ostatniego łuczka robię 2 o., które wbijam wokół pierwszego łuczka danego rz.
Mam nadzieję, że rysunek jest w miarę czytelny :)

Może jeszcze zamieszczę takie zdjęcie poglądowe :D  ( to z białego wdzianka, robionego jako 2.)

 

Aha, wszystkie ciuszki, które robię na okrągło, obracam każdorazowo po przerobieniu rzędu, tzn. przerabiam raz po prawej, raz po lewej stronie robótki - zapobiega to przemieszczeniu się wzoru ( uciekania w jedną stronę).

***
Lucynie dziękuję pięknie za kolejne wyróżnienie :D 


Rozpieszczacie mnie koleżanki niesamowicie!

W ostatnim poście wymieniłam kilka osób, którym przekazałam już takie wyróżnienie.
Tym razem chcę wyróżnić wszystkie dziergające blogowiczki, które zaglądają do mnie!!! Wy również zasłużyłyście na miano "kobietki tworzącej z pasją :)"7 komentarzy:

 1. gratuluje wyroznienia...rysunek bardzo czytelny..pozdrawiam ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci Bean z całego serca! Co prawda nie bardzo wiem o co chodzi ale zaraz siadam ze schematem i będę go rozpracowywać.Ja już kombinowałam różnymi sposobami, mniej lub bardziej estetycznie wychodziło ale zawsze problemem było to,że mi to gubienie uciekało raz w jedną raz w drugą stronę.No ale nie wpadłam na to,żeby odwracać robótkę-myślę,że to w moim przypadku najistotniejsza uwaga.Bardzo Ci dziękuję za pomoc.Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do mnie po wyróżnienie

  OdpowiedzUsuń
 4. Staram się czytać dokładnie wszystkie wpisy. Dzisiaj nauczyłam się, że robókę z siatkową odwraca się... człowiek uczy sie całe życie;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. barbaratoja, ale odwracanie dotyczy tylko ciuszków, bo serwetki (w tym także siatkowe) robię tylko po prawej stronie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. u mnie też czekają wyróżnienia...
  zapraszam po odbiór...

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję , posypało się i ja tez zapraszam po wyróżnienie.

  OdpowiedzUsuń